We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Stan Prac [2015]

by NAGROBKI

/
 • Streaming + Download

  Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.

    name your price

   

 • Compact Disc (CD) + Digital Album

  UWAGA!!! Najwygodniejszą i najszybszą opcją wysyłki (dla nas i dla Ciebie) nie jest Poczta Polska, a jest nią InPost. Zamawiając wyślij do nas maila na adres nekromenago@gmail.com zawierającego dane potrzebne do wysyłki (numer paczkomaty, twój adres mailowy, twój numer telefonu).

  W grudniu 2015 zespół Nagrobki wspólnie z wytwórnią BDTA opublikował drugą płytę zatytułowaną Stan Prac. Materiał nad którym spędziliśmy dwa ostatnie lata pracy, spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem wśród słuchaczy i recenzentów.

  W wielu znaczących podsumowaniach fonograficznych roku 2015 nasza płyta znalazła się w ścisłej czołówce zestawień, a pierwszy nakład CD w większości wyprzedał się na grudniowej trasie koncertowej. Ostatnie sztuki możesz kupić tutaj.

  Duetu Nagrobki tworzą Maciej Salamon (gitara, głos) i Adam Witkowski (perkusja, głos). Zgodnie z tym czego można spodziewać się po zespole o tej nazwie – teksty większości piosenek traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu. W tej materii zespół jest bardzo konsekwentny. Muzyka natomiast jest mieszanką wielu wpływów - od starego polskiego big beat'u przez gitarowy noize, zimną falę, a nawet wczesny black metal. Wszystko to wymieszane z improwizującą sekcją dętą, którą na płycie Stan Prac gościnnie stworzyli: Mikołaj Trzaska (saksofony), Tomasz Ziętek (trąbka), Michał Bunio Skrok (puzon, trąbka) oraz z kontrabasem Ola Walicki.

  Includes unlimited streaming of Stan Prac [2015] via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ... more
  ships out within 14 days

    30 PLN or more 

   

1.
Intro 01:03
2.
Niedziela 02:09
3.
Blady świt 03:53
4.
Zaraza 03:51
5.
Ja 02:43
6.
7.
8.
9.
Dla Grzesia 03:48

about

UWAGA!!! Najwygodniejszą i najszybszą opcją wysyłki (dla nas i dla Ciebie) nie jest Poczta Polska, a jest nią InPost. Zamawiając wyślij do nas maila na adres nekromenago@gmail.com zawierającego dane potrzebne do wysyłki (numer paczkomaty, twój adres mailowy, twój numer telefonu).

Stan Prac to druga płyta gdańskiego duetu Nagrobki, tworzą go Maciej Salamon (gitara, głos) i Adam Witkowski (perkusja, głos). Zgodnie z tym czego można spodziewać się po zespole o tej nazwie oraz zgodnie z tym do czego przyzwyczaili na swoim pierwszym wydawnictwie z roku 2014 – teksty wszystkich piosenek traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu. W tej dziedzinie zespół jest bardzo konsekwentny. Muzyka natomiast jest mieszanką wielu wpływów - od starego polskiego big beat'u przez gitarowy noiz, zimną falę, a nawet bardzo wczesny black metal. Wszystko to wymieszane z improwizującą sekcją dętą, którą gościnnie stworzyli: Mikołaj Trzaska (saksofony), Tomasz Ziętek (trąbka), Michał Bunio Skrok (puzon, trąbka). Podobnie jak na debiutanckiej płycie Nagrobków również na nowym wydawnictwie zespołu ważnym gościem jest Olo Walicki, który zagrał w kilku piosenkach m.in.: na kontrabasie, gitarze basowej i organach, a przede wszystkim na „stole do piłkarzyków”. Płyta zawiera piosenki, które są rozszerzoną i przearanżowaną wersją repertuaru znanego z surowych koncertów duetu. Ci którzy słyszeli Nagrobki na żywo (m.in. na katowickim Off'ie, łódzkim Domoffon'ie, krakowskim Unsoundzie czy poznańskim Springbreak) mogą być nieco zaskoczeni, ale raczej nie rozczarowani.
Wydawcą materiału jest warszawska wytwórnia BDTA oraz Nagrobki. Produkcją zajął się sam zespół. Płytę nagrał i zmiksował, a także zagrał na syntezatorach i gitarach Adam Witkowski, za mastering odpowiada Piotr Pawlak.

credits

released December 12, 2015

Adam Witkowski: perkusja, głos, gitara, Korg MS-20, komputer, maszyna do wiatru
Maciek Salamon: gitara, głos
Olo Walicki: gitara basowa, piłkarzyki, kontrabas, organy
Mikołaj Trzaska: saksofon barytonowy i altowy
Michał "Bunio" Skrok: puzon, trąbka
Tomek Ziętak: trąbka

produkcja: Nagrobki
Miks i nagrania: Adam Witkowski
Mastering: Piotr Pawlak
Wydawca: BDTA 2015

license

all rights reserved

tags

about

NAGROBKI Gdańsk, Poland

Nagrobki tworzą Maciej Salamon (giatara, wokal) i Adam Witkowski (perkusja, wokal).
Muzyka zespołu to autorska mieszanka gitarowego noizu, zimnej fali, big beatu oraz wczesnego black metalu.
Zgodnie z tym, czego można spodziewać się po zespole o tej nazwie - teksty wszystkich piosenek traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu.
... more

contact / help

Contact NAGROBKI

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like NAGROBKI, you may also like: