We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

TEATR POLSKI [2019]

by NAGROBKI

/
  • Streaming + Download

    Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.

      name your price

     

1.
2.
3.
4.

about

materiał opublikowany w formie 8" winyla (edycja 66 sztuk) przez Don't Sit On My Vinyl. PRE-ORDER fizycznego nośnika tu: www.sklep.gusstaff.com/nagrobki-teatr-polski-vinyl-8-limited.html

Nagrobki, Teatr Polski (2019)

Maciek Salamon i Adam Witkowski nie traktują Nagrobków jako typowego zespołu rockowego. Widać to po oprawach ich płyt, teledyskach, plakatach koncertowych, a przede wszystkim po popularnych gadgetach. Do tego występują na wernisażach, imprezach artystycznych, a także grają na żywo do filmów („Nagrobki grają Muminki”) i występują w teatrze („Koniec Przemocy”). Dlatego można odnieść wrażenie, że jako duet mogliby się odnaleźć również w innej konwencji niż tylko punk-rock.
Wydawnictwo „Teatr Polski” zawiera muzykę stworzoną przez zespół do sztuki Michała Kmiecika, "Portret Trumienny", która miała premierę w Teatrze Polskim w Poznaniu w czerwcu 2017 roku. Właściwie są to tylko cztery utwory, do tego znane z wydanego wcześniej albumu „Stan Prac”, ale nagrane w wersjach elektronicznych. W nowej oprawie z ponurymi brzmieniami syntezatorów i chłodnymi rytmami automatu perkusyjnego proste i dynamiczne piosenki Nagrobków nabrały innego wyrazu. Najwyraźniej słychać to w utworze „Choroba zakaźna” przywołującym niepokojącego, nowofalowego ducha oraz w „Z dedykacją dla kolegi” utrzymanym w mrocznym klimacie triphopowym. Z kolei w „Małomówny” i „Wyjątkowa rodzicielka” muzycy pokazują swoje bardziej eksperymentalne oblicze, ponieważ rytmy są spowolnione albo prawie niewyczuwalne, a brzmienia są mocno przetworzone albo przesterowane.
Cały materiał jest krótki, ale przez to robi wrażenie spójnego i przemyślanego przez członków Nagrobków. A jego posępny charakter i ciężar gatunkowy sprawiają, że po ponad dwunastu minutach słuchania nie ma się ani poczucia przesytu ani niedosytu.

Jacek Skolimowski, Newsweek

credits

released March 8, 2019

Maciej Salamon - wokal, gitara
Adam Witkowski - wokal, gitara, MPC, synth, miks, master

license

all rights reserved

tags

about

NAGROBKI Gdańsk, Poland

Nagrobki tworzą Maciej Salamon (giatara, wokal) i Adam Witkowski (perkusja, wokal).
Muzyka zespołu to autorska mieszanka gitarowego noizu, zimnej fali, big beatu oraz wczesnego black metalu.
Zgodnie z tym, czego można spodziewać się po zespole o tej nazwie - teksty wszystkich piosenek traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu.
... more

contact / help

Contact NAGROBKI

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like NAGROBKI, you may also like: