We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Pod Ziemią [2019]

by NAGROBKI

supported by
artemsiavertus
artemsiavertus thumbnail
artemsiavertus Jestem po drugiej stronie!1 Favorite track: Nie uwierzysz skąd dzwonię.
Jakub Knera
Jakub Knera thumbnail
Jakub Knera Polska piosenka odbija się tu jak w krzywym zwierciadle, ale niesie ze sobą złożoną historię. „Mój dom to mój dół” śpiewają na dzień dobry, anonsując: wszyscy będziemy „pod ziemią”. Snują pogrobowe wspomnienia poległego na wojnie przy cyrkowo brzmiącej gitarze albo problem przemijania ukazują w formie refleksji chemika, zapraszają na „Spowiedź umarłego” czy trawestują pieśni religijne. „Pod ziemią” to niewątpliwie ich najlepszy album. Favorite track: Chcialbym nie wierzyć w nic.
wolf6666
wolf6666 thumbnail
wolf6666 It is just sensational, since 5 years :)
more...
/
 • Compact Disc (CD) + Digital Album

  UWAGA!!! Najwygodniejszą i najszybszą opcją wysyłki (dla nas i dla Ciebie) nie jest Poczta Polska, a jest nią InPost. Zamawiając wyślij do nas maila na adres nekromenago@gmail.com zawierającego dane potrzebne do wysyłki (numer paczkomaty, twój adres mailowy, twój numer telefonu).

  Includes unlimited streaming of Pod Ziemią [2019] via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 14 days

    30 PLN or more 

   

 • Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

    20 PLN  or more

   

 • Record/Vinyl + Digital Album

  UWAGA!!! Najwygodniejszą i najszybszą opcją wysyłki (dla nas i dla Ciebie) nie jest Poczta Polska, a jest nią InPost. Zamawiając wyślij do nas maila na adres nekromenago@gmail.com zawierającego dane potrzebne do wysyłki (numer paczkomaty, twój adres mailowy, twój numer telefonu).

  Includes unlimited streaming of Pod Ziemią [2019] via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 14 days

    50 PLN or more 

   

1.
Mój dół 04:03
2.
3.
Spalam się 03:42
4.
5.
6.
7.
Ile wziąć 02:58
8.
9.

about

Pod Ziemią to trzecia, pełnowymiarowa płyta trójmiejskiego duetu Nagrobki. Od wydania poprzedniego albumu Granit minęło dwa i pół roku, ale przez ten czas zespół wcale nie próżnował. Skomponował i nagrał muzykę do spektakli Słowo o Jakóbie Szeli i PortretTrumienny w reżyserii Michała Kmiecika oraz Koniec Wielkiej Wojny Teatru Dada von Bzdülöw. Stworzył oprawę dźwiękową i piosenki do słuchowiska Koniec Przemocy w reżyserii Magdy Mosiewicz i Bogny Burskiej, a także występował w jego scenicznej odsłonie. Nagrobki rozszerzyły działalność o prezentacje galeryjne, która można było zobaczyć w wielu znaczących instytucjach wystawienniczych w Polsce. Natomiast z okazji pięciolecia zespołu opublikowana została książka Spalam się, podsumowująca jego dotychczasowe projekty multidyscyplinarne. Przede wszystkim jednak muzycy zagrali ponad osiemdziesiąt koncertów, w tym ze specjalnym programem Nagrobki grają Muminki, i gościli na dużych festiwalach jak Open'er i Tauron Nowa Muzyka. Nagrobki zostały również wybrane jako support przed koncertem Jacka White’a w Poznaniu.

Wszystkie te doświadczenia wpłynęły na charakter najnowszej płyty Pod Ziemią. Tytuł odnosi się do sali prób znajdującej się pod gdańskim klubem Ziemia, ale niesie ze sobą również wiele innych znaczeń w kontekście twórczości zespołu. Na płytę składa się dziewięć piosenek, osiem premierowych plus jeden cover grupy Gówno Spowiedź Umarłego.Tematyka tekstów wciąż oscyluje wokół śmierci, umierania, odchodzenia, jak również w subtelny sposób nawiązuje do aktualnej sytuacji w Polsce i na świecie. KtoTy jesteś? Jestem nikt. Co tam niesiesz? Niosę krzyż. A w co wierzysz? Wierzę w nic. Co mi zrobisz? Będę bić. - pada w zamykającej płytę piosence Nigdy już nie wróci. Na albumie usłyszymy stałych gości i przyjaciół zespołu – Ola Walickiego i Mikołaja Trzaskę. Płytę wydaje wytwórnia prowadzona przez Adama Witkowskiego thisisnotarecord.

credits

released October 11, 2019

Maciek Salamon – wszystko
Adam Witkowski – wszystko
+
Olo Walicki – gitara basowa
Mikołaj Trzaska – saksofony, klarnet basowy
Piotr Pawlak – mastering (na podstawie miksu Adama Witkowskiego)

Płyta dostępna na koncertach oraz na stronach zespołu i wytwórni: www.podziemia.info
nagrobki.bandcamp.com
thisisnotarecord.bandcamp.com

license

all rights reserved

tags

about

NAGROBKI Gdańsk, Poland

Nagrobki tworzą Maciej Salamon (giatara, wokal) i Adam Witkowski (perkusja, wokal).
Muzyka zespołu to autorska mieszanka gitarowego noizu, zimnej fali, big beatu oraz wczesnego black metalu.
Zgodnie z tym, czego można spodziewać się po zespole o tej nazwie - teksty wszystkich piosenek traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu.
... more

contact / help

Contact NAGROBKI

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like NAGROBKI, you may also like: